Anyukám nagy adag szederrel lepett meg kb. két héttel ezelőtt, és olyan friss volt a gyümölcs, hogy fájt a szívem lefagyasztani, inkább megettük. Ugyanakkor 3 kg szedret csak úgy eszegetni viszonylag hosszú ideig tart és bár nem volt semmi baja, úgy gondoltam, egy nagy adagból készítek levest. Most Neked is megmutatom, hogyan.
Hozzávalók:
kb. 800 g szeder (fagyasztott is lehet)
5-8 db szilva
2 kisebb alma
3 db őszibarack
200 g natúr joghurt (laktózmentes vagy szójajoghurt is mehet bele)
1 ek keményítő
kevés fahéj
eritrit ízlés szerint
Először lepaszíroztam a szedret. Ezt úgy szoktam csinálni, hogy turmixgépbe öntöm a gyümölcsöt, ledarálom, majd egy sűrű szűrőn keresztül, hosszas kavargatás mellett átszűröm a masszát, így kikerülnek belőle a magok. Ez lesz a leves alapja. Én pár szem szedret hagytam a végére díszitésnek.
A barackot és az almát megpucolom és feldarabolom, a szilvát megszabadítom a magjától és kockákra vágom és meghintem kevés fahéjjal. Az egészet egy nagy lábasban odateszem főni kis lángon és egyszer felforralom. Ha nagyon sűrű lenne a szedermassza, adj hozzá kevés vizet, nehogy leégjen.
Amíg főnek a gyümölcsök, simára keverem a joghurtot a keményítővel, majd hozzáadom a gyümölcsökhöz és így is rottyantok rajta egyet. Ha már késznek ítéljük, akkor kezdjük el hozzáadagloni az eritritet, mert ekkor már érezzük a gyümölcsök édességét, ezért az eritritből is kevesebb fog kelleni.
Ez hatalmas adag lett, a feléből is nyugodtan készíthető, és tetszés szerinti gyümölcsökkel tovább bolondítható, nekem ezek voltak itthon. E leves állaga inkább szószos, így aki ennél hígabban szereti, annak javaslom, hogy kevesebb keményítőt tegyen a habarásba, illetve még az elején higítsa fel a levet vízzel.
Tálalás előtt ültess a levesbe néhány szem szedret, esetleg szórd meg mandulával, mandulaforgáccsal. A siker nem marad el! Jó étvágyat!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése