2015. május 29., péntek

Brutálcsokis epertorta - brutálepres csokitorta - bármilyen alkalomra

Mi lehet jobb egy extra csokis tortánál tavasszal? Természetesen az, ha valahogy epret csempészünk bele! :-)

Ezt a tortát két recept összegyúrásából készítettem. A torták alapja egy paleo csokis muffin recept Mezei Elmirától. Nekem nagyon bevált, istenien csokis és nagyon finom, puha és napokig eláll(na), ha nem ennénk meg azonnal. Tehát jöjjön az "alap piskóta".






Hozzávalók:
3 db tojás
1 db érett banán
10 dkg eritrit (Próbáld ki ezt!) - én kb. a felét szoktam beletenni, ha még szükséges édesíteni, akkor folyékony édesítőt vagy stevia cseppet használok.
1/2 kiskanál szódabikarbóna
2 dkg édesítetlen kakaópor (Próbáld ki ezt!)
5 dkg paleo vagy étcsokoládé
5 dkg kókuszzsír (Próbáld ki ezt!)
6 dkg mandulaliszt (Próbáld ki ezt!)

Először összeturmixoljuk a tojásokat a banánnal egy turmix,- vagy aprítógépben, majd hozzáadjuk az eritritet és a többi édesítőt, a kakaóport és a szódabikarbónát. A csokoládét és a kókuszzsírt együtt megolvasztjuk, majd belekeverjük a masszába, végül jöhet a mandulaliszt. A tésztánk teljesen homogén, jó sűrű lesz.

Ha a klasszikus gyümölcstorta formába öntjük, akkor elegendő egy adagot készíteni a piskótatésztából, viszont ha tölteni szeretnénk és több darabba vágnánk, akkor érdemes dupla adaggal csinálni.

A tortaformánkat érdemes kókuszzsírral kikenni vagy sütőpapírral kibélelni és abba önteni a masszát. Egy adag előmelegített sütőben, 170 fokon kb. 20 perc alatt megsül. A dupla adagnak ennél több időre van szüksége, érdemes többször tűpróbát csinálni.

Miközben hűl a piskótánk, elkészíthetjük a csokikrémet. Én Mindenmentes Nóri krémjét nagyon szeretem. A gyümölcstortához elég fél adag, a sima tortához a teljes adagot készítettem el.

Íme hozzávalók:
3 dl növényi vagy laktózmentes tej
200 g étcsokoládé
1 kk. vanília por vagy kivonat
20 g keményítő
1 kk. zselatin

A tej egyharmadában keverd el a vaníliát, a keményítőt és a zselatint, a maradék tejet pedig langyosítsd meg, végül keverd össze őket. Közben kezdd el alacsony fokozaton olvasztani az előzőleg kisebb darabokra tört csokoládét és ha már folyékony, apránként, folyamatos kevergetés mellett add hozzá a 3 dl tejes keveréket, édesítsd steviával, ha szükséges.

Ha kész, érdemes a krémet kis időre vagy egy éjszakára a hűtőbe tenni, hogy jól kenhető legyen. A végén díszítsd a tortát eperrel. :-)

2015. május 24., vasárnap

Csiripöri elegánsan - beszámoló a budapesti Gourmet Fesztiválról (vendégposzt)

Alaposan felkészültem az elmúlt napok cikkeiből mielőtt kilátogattam a budai Gourmet Fesztiválra. Szerencsére az idő is kegyes volt, el sem hittem, amikor kisütött a nap, amikor beléptem a fesztivál területére.
A korábban megjelent írásokból már tudtam, hogy a fesztivál témája a Stílusgyakorlatok a csirkepaprikásra, és azt is, hogy a fesztivál kiállítói igyekeztek a hagyományos ételt minden szempontból újragondolni

Paprikáscsirke batyu
A magyaros csirkepörkölt és nokedli párosa mellett olyan különlegességeket kóstolhattunk meg mint a csirke-osztrigapörkölt a Gusteau Kulináris Élményműhelytől, csirkepaprikás krumpli savanyított spárgával a Jókai Bisztrótól, a Laurus étterem „kínai pálcikás csirkéje” tejfölhabbal, a Nobu Budapest paprikás csirke sushitekercs wasabi créme fraiche-sel, paprikáscsirke popcorn a Salon Étteremtől, Bao: csirkepaprikással, tejfölös uborkasalátával a Rosenstein New Yorktól, francia bébicsirke - paprikamártás - tokaji borecetes uborka - Csobánci Siller borgél a NU Bor és Bisztronómiától, paprikás csirke orda sajtos derelyével a Kiosk Budapesttől és paprikáscsirke batyu a Haxen Király Étteremtől. A batyu tésztájában spenót van, a batyuban hortobágyi húsos palacsinta töltelék, nyakon öntve paprikás szósszal és tejföllel. Szívesen megkóstoltam volna, ha lett volna még hely a pocakomban, mert nagy hortobágyi rajongó vagyok.

Bizarr, ugyanakkor érdekes és izgalmas fogások is felborzolták a kedélyeimet. Olyan ételek között sétáltam, mint a tengeri pók krémes koriandermártással a Nobu Budapest konyhájáról, a málnás-csokis-bazsalikomos édesség a Kiosktól, libamájjal töltött, ehető virágos desszert és egérfogón csücsülő pirított magokba forgatott kecskesajt golyó céklalével a Borkonyhától, krokodiltekercse, ahol a hús mellé chilis, lime-os, citromfüves, korianderes, indonéz kókuszmártás kerül kísérőnek A Corinthia Hoteltől, sóskafagyi hangamézzel a Zonától, OREO tőkehalmájas zsidótojással, sprotnival a Rosenstein Vendéglőtől, amelynek még a receptjét is megtaláltam. 

Paprikás csibe macaron
Akiben pedig megvan a kellő kíváncsiság, a leírás alapján elkészítheti a Salon algás uborkaszörpjét is. A fesztivál legcukibb alkotása címet pedig kétséget kizáróan a Desszert Neked Paprikás csibe fantázianevű, paprikás-sajtkrémes macaronja nyerte el, legalábbis szerintem.

Széles mosollyal az arcunkon, karjainkban ajándék borospohárral és levetett kabátokkal kanyarodtunk az óra járásának irányába, hogy azonnal nehézsúlyú versenyzőket, a burgereseket vegyük szemügyre. Nagy burgerfogyasztók vagyunk, de most nem hozott lázba a számos hagymalekváros, cheddar sajtos, vastag kacsa és marhahúsos szendvics, ugyanis mostanában igyekszem az egészséges vonalon nyomulni, alakot formálni.

A fesztivál menüajánlatát egy pohár gyümölcsös ízű, száraz fehérbor szopogatása közben böngésztük végig a Millenáris dísztavának partján. A szívem először a kacsamáj felé húzott, így az első fogás, amit megkóstoltam, a kacsasmájtoast fűszeres rebarbarachutney-val volt a Viator Apátsági Étteremtől, amit levendulás limonádéval öblítettem le, amit már régóta szerettem volna tesztelni. A rebarbar achutney semmivel sem összehasonlítható ízű volt és ketten kerestük a választ, mégis milyen hozzávalókat rejthet. Ecet, uborka? Az uborkával mellélőttem, az ecet talált, abból is a cherryecet és balzsamecet, valamint meghatározó alapanyag még a fokhagyma és gyömbér. Grillezett húsokhoz ajánlják, recept itt található. A barna cukrot egy szerencsésebb édesítőre cserélve teljesen belefér az egészséges étrendbe. Egyszer biztosan sort kerítek az elkészítésére, ha fel akarok vágni.
Egy újabb pohár fehérbor, két kör, számos rácsodálkozás után ellátogattunk Lázár Chef glutén- és tojásmentes fish&chipsét megnézni, amit különleges szószokkal kínáltak.

Naspolya Nassolda
Később az édesség felé vettem az irányt. A Naspolya Nassolda is elhozta finomságait a Gourmet-ra. Gluténmentes, paleo, vegán, tej- és tojásmentes kínálatából egészséges nassolnivalókat lehetett választani. Üres kalóriák helyett kényeztesd nála magad kézműves ínyencségekkel, mint az epres-túrókrémes cupcake, karobos pite, vagy a fügekrémes körtés pite.

Pár lépésre innen mennyei xylites mogyorókrémet kóstoltam meg a Stelázsi jóvoltából. Még percekig ábrándoztam az 1600 forintos doboz krémért, aminek a lába nyomát nem érheti el a Nutella. Ugyanitt cukormentes lekvárok és szörpök, különleges ízekben is kaphatóak: levendula, gyömbér, málna, menta, citromfű, rózsa, pitypang, zöld-dió. Hajj, de sajnálom, hogy nem vásároltam be mogyorókrémből és rózsás szörpből!

Kemencés csülök
Ha már a mogyorókrémmel nem bűnöztem, nem állhattam meg, hogy ne próbáljam ki a kemencés csülköt, amit kis cipóval, medvehagymás mustárral és reszelt sajttal kaptam egy szuvenír vágódeszkán. Utóbbinak úgy örültem, mint egy kis majom a farkának. Mivel is lehet elbűvölni a vevőt? Egy jó nagy falat reszelt sajt felfalása után döbbentem rá, hogy nagyon erős tormát eszek. Kellett fél perc, hogy magamhoz térjek az „orromat is tisztíccsa” döbbenettől, de hát miért is adnák a csülköt reszelt sajttal? Gondolkozz! 

Amíg a csülöktől kábultan visszakóricáltam még egyet fotózni, fáradt párocskám a Grill ’n’ Chill stégén kézműves sört kortyolgatott, és már le is csekkolta a neten, mennyibe kerülnek az újrahasznosított katonai sátorból készített Blup! babzsákfotelek
A Millenáris tavának Koi pontyai se maradtak éhen, egy ötvenesért tátogtak nekem és a fényképezőmnek. Hatalmas élmény volt, összecsődült az összes kisgyerek a környékről, hogy nézzék a nénit, aki halat etet. Sztár voltam öt percig!
Aki nem hiszi, járjon utána! Jövőre :-).

A beszámolót írta és a képeket készítette: Földi Nina

2015. május 22., péntek

Eperkrémleves túrógombóccal

Javában eperszezon van, ráadásul az eper alacsony glikémiás indexű gyümölcs, így belefér a különböző diétákba is, persze, mint minden, mértékkel. Jöjjön egy 5 perces gyümölcsleves, ami sok-sok verzióban elkészíthető, az arányokon és az összetevőkön is bátran változtathattok a diétátoknak/ételérzékenységeteknek/kedveteknek megfelelően. Működik a többi bogyós gyümölccsel is, és akár sárgabarackkal is. Gyümölcsszezonban én minden hétvégén legalább egyszer elkészítem. Ha tejjel készül, akkor egy adagban kb. 18-20 g szénhidrát van.
Hozzávalók 3 nagyobb, 4 kisebb adaghoz (eperleves):
- 30 dkg eper
- 3 dl tej/laktózmentes tej/rizstej/kókusztej
- 1,5 dl natúr joghurt/görög joghurt vagy habtejszín, vagy ezek keveréke
- eritrit vagy stívia (eper édességétől függő mennyiségben, kóstolással)
Gombóchoz:
- fejenként 6 dkg (laktózmentes) túró (ehhez a leves-adaghoz 250 g túró)
- 2-3 tk. natúr/görög joghurt
- 2-3 tk eritrit
- szeletelt mandula vagy kukoricapehely
Az elkészítés egyszerű: beletöltünk minden hozzávalót a leveshez a turmixgépbe és összemixeljük. A gombócokat mindeközben megformáljuk (ha a leves túl híg, akkor kis eperrel vagy tejszínnel, joghurttal dúsítható, ha túl sűrű, akkor tejjel higítsuk). A mandulát akár a levesre is szórhatjuk, akár a gombócot is megforgathatjuk benne. A tálalásnál először a gombócot tegyük a tányérba és öntsük körbe a krémmel.

2015. május 20., szerda

A nagy csökkentett szénhidráttartalmú kenyér teszt 2. rész

Szó szerint újabb kenyerek kerültek terítékre, így folytatódik a kenyér teszt! Az első részben a Príma Pék Fitness Body kenyerét, a Lidlben is kapható Trend+ kenyeret és a Lipóti Pur-pur bagettjét teszteltük. Ezúttal a kenyerek össztevőit is összegyűjtöttük, ha szerepelt a csomagoláson.

Az értékelésnél ugyanazokat a szempontokat vettük figyelembe: tápérték adatok (szénhidrát); állag - mennyire puha, száraz, ropogós, tömény; íz; sokoldalú felhasználhatóság, meddig ehető, és az ár. Minden szempontot 1-5-ig értékeltünk, ahol az 1 a legrosszabb, az 5 a legjobb pontszám.

1. Pro Body kenyér

A kenyeret a Lipóti Pékségekben biztosan lehet kapni, de láttuk már csomagolt verzióban is. Rendkívül hasonlít a Fitness Body kenyérre, túl sok különbséget szerintünk nem lehet tapasztalni. Ára 390 Ft/250 g. A kenyérnek normális az állaga, kívül ropogós (de vékony héjjal), belül puha. A tésztája nem túl sűrű. Kb. 7-8 szeletre vágható, nagyon alacsony a szénhidráttartalma (6,1 g/100 g). Másnaposan is finom, de azért harmadnapra már valamennyire kiszárad, érdemes konyharuhába csomagoltan tárolni. Pirítósnak, bundás kenyérnek nem való. Kívül-belül magos.

Összetevők: víz, Pro body keverék: búzasikér, szójaliszt, szójatöret, lenmag - sárga, teljes kiőrlésű tönkölyliszt, almarost, étkezési búzakorpa, teljes kiőrlésű, szárított tönkölykovász, étkezési só - jódozott, árpamaláta kivonat, fűszerek, magkeverék: lenmag, szezámmag, napraforgó, rozspehely, zabpehely, élesztő.

Tápérték (CH tartalom): 5
Állag: 4
Íz: 4
Sokoldalúság: 2
Meddig ehető: 3
Ár: 2
összesen: 30/20

2. Shape kenyér
Ehhez a csökkentett szénhidráttartalmú kenyérhez a Sparban jutottunk hozzá. Sajnos a csaomagoláson (szalagon) nem voltak összetevők, így erről nem tudunk beszámolni (rövid kereséssel a neten sem jutottunk hozzá). 250 g-os kiszerelésben van, kb. 8-10 szeletre vágható. Hosszú ideig eltartható becsomagolva, az íze finom, leginkább magában használnánk, szendvicshez vagy pirítani. Bundás kenyérnek biztosan nem, mert szétesne a tojástól. 100 g-ra 18,2 g CH jut. 350 Ft-ba került.


Tápérték (CH tartalom): 3
Állag: 4
Íz: 4
Sokoldalúság: 3
Meddig ehető: 4
Ár: 3
összesen: 30/21

3. GLYX kenyér
A GLYX kenyér már elég sok helyen kapható, Sparban csomagolva, más hiperekben csomagolva, frissen pedig a Príma Péknél. Ez nem negyed kilós kiszerelésű, hanem fél kilogrammos, így az ára is arányosan magasabb, 490 Ft. A héja megfelelően vastag, ez megvédi a kiszáradástól. Egészen vékony szeletekre lehet vágni, kb. 3 g-osakra, így hozzávetőleg 16 szelet lesz belőle. A belseje sűrű, de nem túl tömény. Nálunk ez lenne a favorit, bár a CH tartalma nem túl alacsony (33 g/100g), de mivel kevesebbet kell enni belőle, mert laktatóbb, mint a többi, így még ez is bőven belefér a napi CH adagba. Kifejezetten cukorbetegek számára fejlesztették, diabetikus kenyérnek nevezik az üzletben. A rozskenyérhez hasonlít. Mindenféle formában használható és sokáig friss marad.


Összetevők: teljes kiőrlésű rozstöret, búzaliszt, rozsliszt,  teljes kiőrlésű rozsliszt,  teljes kiőrlésű zab, víz, búzasikér, lenmag, búzakorpa, só, sárgaborsó, zabkorpa, almarost, búzaliszt, borsórost, teljes kiőrlésű búzaliszt, élesztő, algakivonat, feltárt kukoricaliszt, savanyítószer, zöldcitrom és citromlé koncentrátum, dextróz, emulgeátor.

Tápérték (CH tartalom): 1
Állag: 5
Íz: 5
Sokoldalúság: 5
Meddig ehető: 5
Ár: 4
összesen: 30/25

Bízunk benne, hogy a bemutatott hat kenyérből már mindenki megtalálja a szájízének megfelelőt. Még vannak csökkentett CH tartalmú kenyerek a "piacon", úgyhogy  a tesztet várhatóan folytatni fogjuk.

2015. május 18., hétfő

Retro joghurthab

Eljött a tavasz, megérkezett a finom, hűtött édességek ideje :) És itt az eperszezon, nálam eper nélkül nem telik el nap. Mások diétás blogjait lapozgatva akadtam rá erre a retro édességre, kicsit alakítottam rajta, és annyira ízlett, hogy gyors egymásutánban két ízben is leteszteltem: jöjjön a citromos és az epres joghurthab. A joghurttorta kedvelők rajongani fognak érte.
Az eredmény pedig: a 80-as években műanyag dobozban kapható finomságra ezidáig legjobban hasonlító joghurthab. Aki még emlékszik, ugyan a Danone pár éve kísérletezett vele (újra), de nem jött össze a dolog, legalábbis nem forgalmazták sokáig. Most pedig íme diabetikus, de azért a tejszín miatt nem kifejezetten diétás kivitelben.







Hozzávalók az epres verzióhoz (7 adag lesz belőle):
- 250 g görög joghurt (én a görög feliratost szeretem legjobban) - ha nem kapsz görög joghurtot, natúr joghurttal is elkészíthető és abból létezik laktózmentes
- 250 g habtejszín (cukormentes, és ebből is létezik laktózmentes)
- 8 g étkezési zselatin
- 0,5 dl víz
- 30 dkg eper (megmosás után turmixoljuk össze)
- 12 dkg eritrit
- habfixáló


Hozzávalók a citromoshoz (6 adaghoz):

- 250 g görög joghurt (én a görög feliratost szeretem a legjobban) - ha nem kapsz görög joghurtot, natúr joghurttal is elkészíthető és abból létezik laktózmentes
- 250 g habtejszín (cukormentes, és ebből is létezik laktózmentes)
- 6 g étkezési zselatin
- 0,5 dl víz
- 10 dkg eritrit
- 1 tk citromhéj (szárított) vagy 2 kisebb citrom lereszelt héja
- 1 kisebb citrom leve, vagy egy nagyobb citrom levének 2/3-a
- habfixáló

A zselatint áztassuk be a fél dl vízbe, 3-4 perc alatt megdagad, keverjük össze. A joghurtot, az eritritet öntsük egy kis lábosba (például ebbe a hellokonyhásba, amit tőlünk is megnyerhettetek), adjuk hozzá a megdagadt zselatint, keverjük össze, közepes lángon melegítsük. Forralni tilos, addig hevítsük, míg forró nem lesz, de nem forr! Mindeközben kevergessük. Amikor felmelegedett, vegyük le a tűzről és hagyjuk kihűlni (nem kell hűteni). Amikor már langyos adjuk hozzá a citromot és citromhéjat VAGY az összeturmixolt epret, attól függően melyik verziót készítjük. Várjunk még teljesen kihűl. Utolsó mozzanatként verjük habbá a tejszínt a habfixálóval, majd keverjük hozzá a szobahőmérsékletű citromos vagy epres keveréket. Kicsit megkavarhatjuk a habverővel, de fakanállal is össze lehet keverni. Töltsük tálakba vagy poharakba és mehet a hűtőbe. Akár 1-2 óra múlva is fogyasztható, de az igazi állagát kb. 5-6 óra hűtés után éri el. Legjobb másnap :)


Díszítsük eperrel, és akár mentával is vagy a citromosat szőlővel és bazsalikommal. Még nem próbáltam, de szerintem szinte bármilyen (turmixolható) gyümölccsel készíthető, én biztosan kipróbálom a többi bogyós gyümölccsel is, és szerintem sárgabarackkal is isteni lehet. Teszteljétek!

2015. május 15., péntek

Gyermekkori édesség reform köntösben


Bár megtévesztő a fotó, de nem tejbegríz látható rajta, hanem annak egy egészségesebb formája. Olyan reggelekre, uzsonnákra, vacsorára vagy bármikorra, amikor nosztalgiázni támad kedvünk. Mindezt lehet egészséges, diabetikus kivitelben.
Melegítsünk fel fejenként 2,5 dl folyadékot: nálam ez fele víz, fele tej vagy kókusztej. Keverjünk bele 2 púpos evőkanál zabkorpát és 2-3 evőkanál kókuszreszeléket. Ízesítsük édesítővel (2 ek. eritrit vagy egy tk. folyékony sztívia), kis vaníliával és főzzük néhány perc alatt, kevergetés mellett sűrűre. Utána öntsük tányérra és hintsük meg natúr kakaóporral. Akinek még nem elég édes, az keverjen xilitet vagy eritritet a kakaóhoz vagy fahéjjal, esetleg cukormentes lekvárral is tálalható. Állagát tekintve krémes, nem ragacsos, ízét tekintve a tejbegrízhez hasonlító gyors fnomságot kapunk. Ha extrább verzióra vágyunk, akkor tej helyett tejszínnel készítsük!

2015. május 11., hétfő

Zellergolyó sajttal

Ezt a receptet azoknak ajánlom, akik szeretik a zellert és azoknak is, akik nem, mivel az ételnek nem lesz zeller íze. Akik csak egy könnyű vacsorára vágynak, vagy akik még nem találták ki, hogy mi legyen a köret a már pácolódó húshoz. Az elkészítése nagyon könnyű, egyszerűen elronthatatlan. Az eredeti verziót itt találjátok, én csak annyit módosítottam rajta, hogy igazi fokhagymát tettem bele.




Hozzávalók:
300-350 g zeller (megpucolva)
kb. 130 g trappista sajt reszelve
pár gerezd fokhagyma
só és bors ízlés szerint

Először odateszem a megpucolt, apróra kockázott zellert főni. Fontos, hogy ne tegyük rá a lábosra a fedőt, így a zellernek tényleg nem lesz olyan erőteljes íze. Eközben a fokhagymát betettem a sütőbe héjastul és addig sütöm, amíg picit meg nem barnul. Ekkor megpuhul a belseje és sokkal könnyebben tudjuk elegyíteni a főtt zellerrel és a reszelt sajttal.

Amikor puha a zeller, még forrón beletesszük az aprítógépbe a sajttal és a fokhagymával együtt, és összekeverjük. Egy kissé ragacsos, nyúlós elegyet fogunk kapni, amit a kezünkkel kis golyókká formázunk. (Sajnos az én golyóim sütés közben kilapultak...) Ezeket egy sütőpapírral bélelt tepsiben, kevés zsiradékkal megkenve, 200 fokon kb. 20 perc alatt készre sütjük. Próbáljátok ki más zöldségekkel is!

2015. május 6., szerda

"Balatoni" hekk

A hekket még a halat nem kedvelő ismerőseim is szívesen fogyasztják, akár gyerekkori nosztalgiából. A hekk, igazi nevén hake, fehér, kemény húsú, viszonylag semleges ízű hal a dél-atlanti óceánból, amit filézve vagy törzs formában fagyasztva könnyen be tudunk szerezni a nagyobb áruházak mélyhűtőpultjaiból. Kevés szálka van benne és gyorsan, egyszerűen elkészíthető.
Sokféleképpen bundázhatjuk:
- legegyszerűbb paprikás lisztes verzió (barna rizsliszt, pirospaprika);
- kukoricalisztbe forgatva (nagyon jól passzol a hekkhez) - így gluténmentes;
- palacsintatésztába: tej/víz, zabpehelyliszt, tojás.
Felengedés után bármelyik bundázási módot választhatjuk, de semmiképpen ne felejtsük el besózni a halat, utána pedig kb. két ujjnyi forró kókuszzsírban mindkét oldalát süssük át.
Köretként ajánlom hozzá az édesburgonya-chipset, és a franciasalátára emlékeztető joghurtos salátát, amit így készítek: főtt zöldségkeverék (répa, borsó, esetleg kukorica, zeller), apróra vágott zöld alma, apróra vágott savanyú uborka. A joghurtos szószhoz pedig natúr joghurtot, kevés mustárt, sót, borsot keverj össze kevés citromlével. És már kész is.

2015. május 4., hétfő

Az imádnivaló répatorta


A répatorta nem feltétlenül a legkönnyebb, leglégiesebb édesség - gondolnánk. Számtalanszor ettem tömör, masszív, persze isteni finomat belőle, de tavaszra talán a mi verziónk egy "lájtosabb" megoldás, amit akár simán tepsiben, akár tortának vagy muffinak is elkészíthetünk. Az omlós tésztát az egész család imádni fogja! 





Hozzávalók:
100 g Dia Wellness - 50 % szénhidrát csökkentett lisztkeverék
150 g teljes kiőrlésű búzaliszt
2 teáskanál sütőpor
2 teáskanál fahéj
1 teáskanál őrölt szegfűszeg
2,5 dl olvasztott kókuszzsír
200 g eritrit
300 g finomra reszelt sárgarépa (pucolva, reszelve ennyi)
3 tojás
csipetnyi só


Melegítsük elő a sütőt 180 fokra és béleljünk ki a tortaformánkat sütőpapírral, vagy készísük elő a muffinformákat. A megolvasztott kókuszzsírt, az eritritet és a tojásokat keverjük össze egy kézi mixerrel jó alaposan, majd adjuk hozzá a lisztkeveréket és a lisztet, a sütőport, a fűszereket és a pici sót. Alaposan keverjük össze, dolgozzuk simára a tésztát és legvégül tegyük bele a reszelt répát. 

Ha elkészültünk, töltsük formába a masszát és süssük kb. 50 percig, de mindenképp ellenőrizzük tűpróbával, hogy átsült-e. 

Ha nem találjuk elég édesnek a tortát, meg lehet locsolni olvasztott étcsokoládéval vagy készíthetünk a tetejére mascarponés krémet. Bevallom őszintén, nálunk nem tartott addig a süti, hogy bevonat is készüljön hozzá. :-)