2015. április 2., csütörtök

Medvehagymás tészta (Gyors tészták 5.)



Imádom a medvehagymát. Egyrészt azért, mert tetszik a neve, ami onnan származik, hogy a barna medvék is szívesen rágcsálják, másrészt mert a többi hagymához képest az íze nem annyira erős, de azért kellően karakteres, hogy egyszerű ételeket is feldobjunk vele.

Hozzávalók a szószhoz:
1 csokor medvehagyma
1 ek. kókuszzsír
1 doboz növényi tejszín
só, bors



Először a szószt készítettem el, ami nagyon egyszerű: fogunk egy csokor medvehagymát, alaposan megmossunk és felaprítjuk. Nekem egy csokor 2 adag szószhoz lett elég. Egy serpenyőben kevés kókuszzsíron megdinszteljük a hagymát, majd ha már kellően fonnyadt, ráöntjük a tejszínt és folyamatos keverés mellett fűszerezzük. Ha kicsit szaftosabb szószt szeretnénk készíteni, érdemes hígítani egy kevés laktózmentes tejjel, mert anélkül azért elég masszív lesz, főleg, ha kihűlt.

A tészta nem saját találmány, viszont most elsőre nagyon jól bevált, gyorsan elkészül és nincs benne szénhidrát, továbbá sokoldalúan felhasználható, mivel sós és édes tésztaételek is készíthetőek belőle. De lássuk a receptet.

A "metélt"
Hozzávalók:
25 g darált útifűmaghéj (én daráltam, de nem láttam különbséget a darált és a darálatlan között...)
1 tojás
120 g laktózmentes tej
kevés só





Melegítsük elő a sütőt 160 fokra, majd készítsünk elő egy sütőpapírral bélelt, alacsony falú tepsit. A tojást és a tejet összeturmixoljuk a sóval majd öntsük rá az útifűmaghéjra. Nagyon gyorsan keverjük össze és öntsük ki a tepsibe. Nem árt, ha van kéznél egy spatula, mert a kiöntés után kb. azonnal "megköt" a massza, úgyhogy azonnal ki kell simítani, hogy a tészta vékony legyen. Nekem ez most elsőre nem sikerült, egyszerűen csak szebb lett volna az étel.

Betesszük a tepsit a sütőbe és kb. 10-15 percig sütjük a tésztát. Egy spatulával megemelhetjük és ha már aranyszínű kezd lenni az alja, akkor elkészült. Húzzuk le a papírt a tésztáról, tekerjük fel, mint egy hengert és vágjuk fel vékony szeletekre, így nagyjából metélt szélességű tésztát kapunk. Az állaga persze másmilyen lesz, mint mondjuk egy teljes kiőrlésű tésztának, kicsit a piskótára emlékeztet engem, de ezzel a szósszal isteni volt. Próbáljátok ki!

Ha tetszett a recept, készítsd el ezeket a tésztákat is:
Paradicsomos rákos-polipos tészta
Tejszínes-lazacos tészta
Tejszínes-gombás-baconös tészta
Céklás tészta

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése