Még soha nem sütöttem/főztem bárányt. Viszont nagyon jól nézett ki mindenféle recepteskönyvekben, gondoltam megpróbálom. Elolvastam egy csomó receptet, aztán úgy csináltam, ahogy én gondoltam (általában így szoktam főzni).
A bordát egyben (7 borda állt ki belőle) bepácoltam, mivel csak másfél órám volt, így ennyi időre. A pácba került rozmaring, bors, só, mindez olívaolajban. Bezacskóztam, összeráztam, betettem a hűtőbe (jobb lett volna neki egy éjszaka). Annyit még megtehettem volna, hogy a csontok mellett bevágom és akkor oda is beszivárgott volna a pác. (A hentesnél kértem tanácsot, hogy hogyan szeleteljem: végül úgy hoztam el, hogy a "talpcsontjáról" levágta, de nem vágta l a csntok mellett, így egyben sütöttem meg.)
Kb. egy órát sütöttem 120 fokon, aztán kb. fél órát 170 fokon (letakarva). Ezt követően megpirítottam lefedés nélkül, kb. 10 perc alatt, grillen, légkeveréssel. Kivülről megpirult, de belül rózsaszín volt, nem száradt ki, közben meglocsoltam.
Így festett, salátával, félig felszeletelve, és francia rakott édesburgonyával:
Az édesburgonyát nyersen felszeleteltem (kb 70 dkg), pirítottam egy kis fej vöröhagymát, beletettem két babérlevelet, utána tettem hozzá (laktózmentes) tejet (kb 3-4 dl), és barna rizsliszttel (kb 2 ek.) besamelt főztem belőle (magyarul: besűrítettem), reszeltem hozzá szerecsendiót, sóztam, borsoztam, kicsi kéksajtot is beleolvasztottam. Kivajazott tepsibe tettem egy réteg burgonyát, majd egy réteg besamelt, tetejére sajtot sütöttem, kb 50 perc alatt megsült (35 perc lefedve, 15 perc pirítás). 4 adag lett belőle.
Mivel a húsban nincs szénhidrát (CH), így salátával kb bármennyit és bármikor lehet enni belőle, a rakott édeburgonyában azért van bőven, így én abból csak kisebb adagot fogyasztottam.
Az édesburgonyás fotón már másnapos a bárány, mikró helyett serpenyőben melegítettem meg a saját szaftjában (így már nem maradt rózsszín, de majdnem olyan jó volt, mint frissen).
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése